Cleve House-BKB0
Kennedy House-BKB0
Cleve House-BKB0Postponed
Kennedy House-BKB0
Stanley House-BKB0Postponed
Stanley House-BKB0
Griswold House-BKB0
Griswold House-BKB0
Griswold House-BKB0Postponed
Griswold House-BKB0
McClellan House-BKB0Postponed
McClellan House-BKB0
Girls Junior Varsity Basketball0
Blair Academy0
Boys Freshman Basketball0
Blair Academy0
Boys Varsity Wrestling0
Poly Prep Country Day School0
Boys Junior Varsity Wrestling0
Notre Dame High School0

Athletics

Upcoming Games

Upcoming events for 1/29 - 2/5

Thursday Jan 29

Boys Varsity Track Indoor vs. Poreda Invitational at Arena (all)/Field House

3:30 pm

Girls Varsity Track Indoor vs. Poreda Invitational at Arena (all)/Field House

3:30 pm

Griswold House-BKB vs. Griswold House-BKB at Arena 3/Field House

3:30 pm

McClellan House-BKB vs. McClellan House-BKB at Arena 2/Field House

3:30 pm

Griswold House-BKB vs. Griswold House-BKB at Arena 3/Field House

4:15 pm

Stanley House-BKB vs. Stanley House-BKB at Arena 2/Field House

4:30 pm

Cleve House-BKB vs. Kennedy House-BKB at Arena 3/Field House

4:45 pm

Girls Varsity Squash vs. Episcopal Academy at Episcopal Academy

4:45 pm

Girls Junior Varsity Ice Hockey vs. Academy of the New Church at Ice Rink/Ice Rink

5:00 pm

Cleve House-BKB vs. Kennedy House-BKB at Arena 3/Field House

5:30 pm
Friday Jan 30

Boys Varsity Wrestling vs. Mercer County Tournament at Robbinsville High School

4:00 pm

Girls Varsity Fencing vs. Princeton Day School at North Court/Field House

4:15 pm

Boys Junior Varsity Ice Hockey vs. Princeton Day School at Princeton Day School

4:15 pm

Boys Varsity Fencing vs. Princeton Day School at North Court/Field House

4:15 pm

Boys Varsity Ice Hockey vs. Shady Side Academy at Ice Rink/Ice Rink

6:00 pm
Saturday Jan 31

Boys Varsity Squash vs. MASA Tournament at TBA

Girls Varsity Squash vs. Gold Tournament

Boys Junior Varsity Wrestling at St. Benedict's Invitational

Girls Varsity Ice Hockey vs. Northwood School at Ice Rink/Ice Rink

1:00 pm

Girls Junior Varsity Ice Hockey vs. Summit High School at Ice Rock Rink

1:30 pm

Boys Junior Varsity Basketball vs. St. Benedicts Preparatory at Varsity Court/Field House

2:00 pm

Girls Junior Varsity Basketball vs. Shipley School at Shipley School

2:00 pm

Boys Varsity Track Indoor vs. Lenape High School at Arena (all)/Field House

2:00 pm

Girls Varsity Track Indoor vs. Lenape High School at Arena (all)/Field House

2:00 pm

Boys Varsity Track Indoor vs. Notre Dame High School at Arena (all)/Field House

2:00 pm

Boys Varsity Track Indoor vs. Arch Bishop Ryan High School at Arena (all)/Field House

2:00 pm

Girls Varsity Track Indoor vs. Notre Dame High School at Arena (all)/Field House

2:00 pm

Girls Varsity Track Indoor vs. Arch Bishop Ryan High School at Arena (all)/Field House

2:00 pm

Boys Varsity Ice Hockey vs. Shady Side Academy at Ice Rink/Ice Rink

2:45 pm

Boys Freshman Basketball vs. St. Benedicts Preparatory at Varsity Court/Field House

3:30 pm

Girls Varsity Basketball vs. Shipley School at Shipley School

3:30 pm

Boys Varsity Basketball vs. "Atlantic City Battle by the Bay"-Cape Henry Collegiate School at Atlantic City High School

6:30 pm
Sunday Feb 01

Girls Varsity Ice Hockey vs. Northwood School at Ice Rink/Ice Rink

9:00 am
Monday Feb 02

Dickinson House-BKB vs. Dickinson House-BKB at Arena 3/Field House

3:30 pm

Stanley House-BKB vs. Stanley House-BKB at Arena 2/Field House

3:30 pm

Dickinson House-BKB vs. Dickinson House-BKB at Arena 3/Field House

4:15 pm

Girls Varsity Basketball vs. Pennington School at Pennington School

4:15 pm

Stephens House-BKB vs. Stephens House-BKB at Arena 2/Field House

4:30 pm

Hamill House-BKB vs. Hamill House-BKB at Arena 3/Field House

4:45 pm

Girls Junior Varsity Ice Hockey vs. Princeton High School at Ice Rink/Ice Rink

5:00 pm

Boys Freshman Basketball vs. Foundation Academy Charter School at Varsity Court/Field House

5:15 pm

Girls Junior Varsity Basketball vs. Foundation Academy Charter School at North Court/Field House

5:15 pm

Hamill House-BKB vs. Hamill House-BKB at Arena 3/Field House

5:30 pm
Tuesday Feb 03

Boys Varsity Swimming vs. NJISAA Championships at Pool/Field House

McClellan House-BKB vs. Stephens House-BKB at Arena 2/Field House

3:30 pm

Hamill House-BKB vs. Dickinson House-BKB at Arena 3/Field House

3:30 pm

Hamill House-BKB vs. Dickinson House-BKB at Arena 3/Field House

4:15 pm

Kirby House-BKB vs. Carter House-BKB at Arena 2/Field House

4:30 pm

Kennedy House-BKB vs. Kennedy House-BKB at Arena 3/Field House

4:45 pm

Boys Varsity Squash vs. Lawrenceville Squash Club at Squash Courts/Field House

5:00 pm

Girls Varsity Squash vs. Lawrenceville Squash Club at Squash Courts/Field House

5:00 pm

Boys Junior Varsity Squash vs. Lawrenceville Squash Club at Squash Courts/Field House

5:00 pm

Boys Junior Varsity Ice Hockey vs. Notre Dame High School at Ice Rink/Ice Rink

5:00 pm

Kennedy House-BKB vs. Kennedy House-BKB at Arena 3/Field House

5:30 pm
Wednesday Feb 04

Girls Varsity Swimming vs. NJISAA Championships at Pool/Field House

1:00 pm

Girls Varsity Basketball vs. New Foundations Charter HS at New Foundations Charter HS

3:00 pm

Boys Junior Varsity Basketball vs. New Foundations Charter HS at Varsity Court/Field House

3:30 pm

Girls Varsity Fencing vs. Hun School of Princeton at Hun School of Princeton

4:00 pm

Boys Varsity Fencing vs. Hun School of Princeton at Hun School of Princeton

4:00 pm

Boys Varsity Ice Hockey vs. La Salle College High School at Hatfield Ice Arena

4:00 pm

Girls Junior Varsity Basketball vs. New Foundations Charter HS at New Foundations Charter HS

4:30 pm

Girls Varsity Ice Hockey vs. Canterbury School at Ice Rink/Ice Rink

5:00 pm

Boys Varsity Basketball vs. New Foundations Charter HS at Varsity Court/Field House

5:30 pm
Thursday Feb 05

Boys Varsity Swimming vs. NJISAA TournamentRAINDATE at Pool/Field House

Boys Varsity Squash vs. Nationals Tournament at TBA

Girls Varsity Squash at Nationals Tournament

Girls Varsity Swimming vs. NJISAA Championships Raindate at Pool/Field House

1:00 pm

Stephens House-BKB vs. Kirby House-BKB at Arena 2/Field House

3:30 pm

Cleve House-BKB vs. Cleve House-BKB at Arena 3/Field House

3:30 pm

Cleve House-BKB vs. Cleve House-BKB at Arena 3/Field House

4:15 pm

McClellan House-BKB vs. McClellan House-BKB at Arena 2/Field House

4:30 pm

Griswold House-BKB vs. Griswold House-BKB at Arena 3/Field House

4:45 pm

Girls Junior Varsity Basketball vs. Noor Ul Iman at North Court/Field House

5:00 pm

Boys Junior Varsity Ice Hockey vs. Hun School of Princeton at Ice Rink/Ice Rink

5:00 pm

Griswold House-BKB vs. Griswold House-BKB at Arena 3/Field House

5:30 pm

Boys Freshman Basketball vs. Noor Ul Iman at Varsity Court/Field House

6:30 pm

Proud Members Of:

MID ATLANTIC PREP LEAGUE

NEW JERSEY INDEPENDENT SCHOOL ATHLETIC ASSOCIATION

NEW JERSEY SCHOOLS INTERSCHOLASTIC ATHLETIC ASSOCIATION

NEW ENGLAND PREPARATORY SCHOOL ATHLETIC COUNCIL

House Sports News